VIRTUAL RITUAL

Jan Mocek Showcase
CZ|60 [min]
galerie

Toto představení se uskuteční v Divadle Archa (Na Poříčí 26, Praha 1). Je součástí Jan Mocek Showcase - retrospektivní přehlídky divadelní práce Jana Mocka. Během čtyř dnů je možné vidět čtyři inscenace od tohoto tvůrce: Virtual Ritual (9.3., Divadlo Archa), I am the Problem (10.3.), Present: Perfect (11.3.) a Shadow Meadow (12.3.).

Virtual Ritual je originální gamingová performance, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher (MMOG), do kterých se každý den po celém světě logují miliony lidí. Je průzkumem digitálních měst, jejich obyvatel, zákonitostí a rituálu, které formují zdánlivě beztížný svět, ve kterém je možné téměř cokoliv. Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby otestovali potenciál herního mesta. Co všechno může být předmětem hry? Jaké normy, pravidla chování je možné překročit ve virtuálním prostoru? A v realitě? Jakou roli hrají herní principy v naší společnosti? Za pomoci originálního použití live videa, 3D animací a YouTube formátu, poukazuje performance Virtual Ritual na skryté souvislosti mezi realitou a virtuálním prostorem.

Koncept, režie, scéna: Jan Mocek
Hrají: Osamu Okamura, Adéla Vosičková, Ondřej Pokorný (Atlet)
Umělecká spolupráce: Irina Andreeva, Sodja Lotker, Táňa Švehlová
Světla: Patrik Sedlák
Zvuk: Ladislav Štěrba
Video: Jan Mocek, Ondřej Pokorný (Atlet)
Foto: Adéla Vosičková

Premiéra: 2. a 3. 10. 2019 v Divadle Archa

Inscenace je koprodukována Divadlem Archa a SixHouses. Vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury České Republiky.