WORKSHOP PSANÍ DIVADELNÍ ANOTACE

Karolína Plicková
St 25 listopad
16:00
2020 online
Út 24 listopad
16:00
2020 online
Po 23 listopad
16:00
2020 online
v češtině|120 [min]
galerie

Jak je možné v textu anotace zhustit divadelní zážitek do několika vět, jak evokovat atmosféru představení a přitom nevyzradit tajemství a samozřejmě jak fatálně zaseknout háček do divákovy představivosti - to vše bude náplní online dílny na psaní divadelních anotací. 

Workshop je určen pro mladé divadelní tvůrce, kteří by se chtěli zdokonalit v psaní anotací na své projekty. Zaměříme se na současné nezávislé divadlo a na základě konkrétních videoukázek výtvarných, loutkových, tanečních, zvukových i intermediálních inscenací si budeme zkoušet, jak nejlépe napsat divadelní „trailer“. Jak dostat podstatu do zkratky, jak zaujmout potenciálního diváka, jak cílit na všechny jeho smysly – a vyprovokovat zvědavost. 

Třídenní workshop bude probíhat pod vedením Karoliny Plickové, a to od 23. do 25. listopadu 2020, vždy od 16h do 18h, online na platformě Zoom. Počet účastníků je omezen na dvacet.

Prosíme registrujte se online formou vyzvednutí volné vstupenky ZDE

Karolina Plicková je divadelní teoretička, publicistka a lektorka, zaměřující se na současné autorské divadlo a současný tanec. Magisterské studium absolvovala na Katedře divadelní vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Za svoji diplomovou práci o české skupině fyzického divadla Pantomima Alfreda Jarryho, vedené Borisem Hybnerem a Ctiborem Turbou, získala v roce 2015 v soutěži Teatrologické společnosti Cenu Václava Königsmarka. V současnosti dokončuje doktorandské studium na DAMU, kde se věnuje tématu divadelního času. Publikovala články a studie v řadě odborných periodik (Divadelní revue, Divadelní noviny, ArteActa, Taneční zóna, kød ad.), v letech 2017-2019 působila jako externí redaktorka časopisu Svět a divadlo. Moderuje diskuse, pořádá symposia, vede workshopy. Od roku 2018 pedagogicky spolupracuje s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU.