SOBOTNÍ BAZAAR

UKÁZKY PROJEKTŮ
So 25 březen
15:00
2023
v angličtině|120 [min]
galerie

Návštěvníci mají příležitost zhlédnout ukázky právě vznikajících děl tanečních i divadelních umělců a umělkyň působících ve střední Evropě. Jedná se o přímý dialog s právě vznikajícím uměním, které se ještě s divákem v mnoha případech nesetkalo. I letos se bude jednat o široký záběr témat a přístupů dvou českých a dvou zahraničních tvůrčích uskupení. Ukázky mohou diváci následně reflektovat v rámci podnětných moderovaných diskusí.

Program:
Karolin Poska & Co. (EE): LUCKY CHARM
Katharina Joy Book a Eszter Koncz (DE/HU/CZ): TORNADO WATCH
Ludvík Píza a Zuzana Šklíbová (CZ): CHALUPÁŘKY / THE COTTAGE WOMEN
Haibo Illés a Richárd Melykó (HU): BEHAVIOUR SET

Haibo Illés & Richárd Melykó rozvíjejí choreografickou instalaci provokativně vyvažující kontrolu a svobodu v maďarské kulturní existenci. Estonka Karolin Poska s tanečnicemi zkoumají lidskou touhu kontrolovat své okolí. Studentky DAMU Katharina Joy Book a Eszter Koncz se pokoušejí kontrolovat budoucí, fiktivní a nemožné počasí. Ludvík Píza a Zuzana Šklíbová se zabývají volnočasovou praxí chalupaření v dobách socialismu, kdy mnozí nacházeli útočiště před kontrolou právě na své chalupě.

Projekty se uskutečňují v rámci programu Live Performance Bazaar Residencies za finanční podpory Evropské unie. Projekt Karolin Poska & Co. se tvoří za finanční podpory programu Culture Moves Europe.

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický