CZ|120 [min]
galerie

Lidová veselice s živou hudbou, občerstvením a tombolou. Hrabalovské pábení zdobené zvukem rozvrzaných lidových písní s pěknou porcí obrozeneckého humoru a kopcem zábavy pro každého. Salámy, trumpety a jadrný humor pro obyvatele české kotliny. Lidovost nikoli idylická, ale naopak temná a syrová, někdy cynická či vysměvačná. Handa Gote a přátelé se vidlemi přehrabují v českých stereotypech a mapují temnou stranu češství, lidových zvyků, folklóru i současné populární kultury.

Výpravný projekt s mnoha hostujícími umělci se jeden den připravuje a druhý den hraje v duchu divadelních “freestylů” skupiny Handa Gote. Výsledkem je živá událost, která se může kdykoliv nepředvídaným způsobem zvrtnout, divadlo v syrovém stavu.

Označení Šibřinky v staré mluvě české znamenalo něco jako “frašky, šašky a kudrlinky”. Už Komenským používané slovo šibřinky pochází však pravděpodobně z německého slova Schabernack, které označuje škodolibý žert nebo posměšný kousek. 

Účinkují: 

Veronika Švábová, Anežka Kalivodová, Hana Lundiaková, Anička Baštýřová, Tereza Havlová, Vojta Švejda, Ladislav Čumba, Adam Páník, Matěj Šumbera, Jan Dörner, Tomáš Procházka, Jonáš Svatoš, Luboš Nondek, Adam Pospíšil, Vojtěch Procházka, Marcel Bárta, Petr Holub, Milan Tichý, Jiří Genrt, Michal Wróblewski

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7 - Art District.