PROROCTVÍ

Út 18 únor
20:00
2020
Po 17 únor
20:00
2020
So 06 duben
20:00
2019
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
05 duben
20:00
2019
Čt 04 duben
20:00
2019
premiéra
St 03 duben
20:00
2019
nonverbální představení s českým komentářem|50 [min]
galerie

Postapokalyptické výtvarné divadlo s maskami a objekty, vycházející z textu projevu Lee Browna, člena klanu Vlků z národa východních Čerokíjů na kontinentální domorodé radě v roce 1986 v Tanana, údolí Fairgrounds, Fairbanks, Aljaška. 

V tomto projevu se snoubí orální odkaz mytologie severoamerických indiánů o vzniku vesmíru, země, rozdělení lidských ras, jejich poslání v průběhu dějin lidstva a možných cest a směrů kudy by se člověk mohl ubírat. Podle Lee Browna se nyní nacházíme v určitém zásadním dějinném uzlu. Podle určitých proroctví, které se podle indiánů naplňují máme poslední možnost se pozastavit a pokusit se rozpomenout na odkaz našich předků, na který jsme zapomněli. 

Poselstvím je zde zpráva o moderním světě viděná zkreslenou optikou zdivočelých new age kazatelů, pro které má stará indiánská moudrost, popkulturní harampádí i kolovrátková new age hudba stejnou váhu. Druhý plán zde vytváří estetika blešího trhu jako protiváha duchovního prostoru.

Performeři: Jan Brejcha, Mikoláš Zika, Jan Tyl
Výtvarné řešení: Jan Brejcha, Mikoláš Zika
Produkce: Jan Tyl

Spolek TABULA RASA vznikl v roce 2019 jako logické vyústění spolupráce tvůrců, kteří vzešli z kateder produkce a scénografie alternativní a loutkové tvorby pražské DAMU. Základnu skupiny tvoří tvůrci Mikoláš Zika, Jeník Tyl a Jan Brejcha. Na této platformě vytváří, vedle autorských divadelních projektů, i výstavy, scénografie, publikace, umělecké předměty a jiné koprodukce 
http://tabularasa.cz/
https://www.facebook.com/tabularasavelin69/

 

Zvláštní poděkování: Sherlock, Pavel Rímský, Dorota Březinová, Bazaar Festival, Velký Duch

Foto: Tereza Bartůňková
Foto: Tereza Bartůňková
Foto: Tereza Bartůňková
Foto: Tereza Bartůňková