PIO DYNAMO 5

Pražský improvizační orchestr
Čt 01 srpen
19:00
02 srpen
19:00
koncert|180 [min]
galerie

Pražský improvizační orchestr (PIO) se vrací do divadla Alfred ve dvoře s dvojím programem! V první večer budou pracovat s podomácku vyrobenými nástroji, recyklovanými materiály a tradičními nástroji, které jsou speciálně "připravené" z běžných každodenních materiálů. Druhý večer pak zahrají vlastní interpretace několika grafických partitur včetně zvláštní pocty skvělému Philu Niblockovi. Speciálními hosty po oba večery budou mexická skladatelka, hráčka na petzoldovu flétnu a recyklátorka starých kazetových pásků Angélica Castelló a experimentální filmař Jan Kulka, který bude improvizovat přímo se skupinou.

PIO založili v roce 2012 Petr Vrba a George Cremaschi jako platformu pro improvizaci ve velké skupině, která pracuje s dirigovanou i volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickou notací. Od té doby uspořádali více než šedesát představení, z nichž každé je jiné a obvykle specifické pro dané místo. Na každé konkrétní akci může být od sedmi do dvaceti účinkujících, často včetně vizuálních a pohybových prvků a za svou existenci pozvali ke společnému hraní již desítky etablovaných zahraničních hostů. 

PIO DYNAMO podpořilo Ministerstvo kultury a hlavní město Praha.

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7 - Art District.