PIO DYNAMO 3

Pražský improvizační orchestr
So 06 srpen
19:00
2022
05 srpen
19:00
2022
koncert|180 [min]
galerie

Pražský improvizační orchestr již podruhé v Alfredu ve dvoře připravil dvoudenní přehlídku hudby a performance. Každý večer zazní jiná skladba PIO a představí se speciální host.

Pátek 5. srpna

White Wigwam / A1
Projekt White Wigwam, jehož jediný protagonista Martin Sýkora dříve působil mimo jiné ve skupinách Kaspar von Urbach nebo Rouilleux, je založen na pomalé, soustředěné práci s modulárním syntezátorem. Bez ohledu na to, jestli jsou jeho kompozice tanečnějšího rázu nebo setrvávají v potemnělé zádumčivosti, základním stavebním kamenem zůstává strojový industriální puls, kterému se těžko odolává, protože člověk je z určitého hlediska také jenom stroj.
whitewigwam.bandcamp.com

A1 je live VJ projekt Evy Krhutové, dříve vystupující pod pseudonymy jako eF, F, F.K., zakládající členky labelu Antimother a dvoučlenného kolektivu 1a1. Autorka videoklipů či živých vystoupení pro spřízněné projekty, například, Lightning Glove, Sister Body, False Trance, Rouilleux či White Wigwam.

PIO se vrací ke svému předchozímu výzkumu vizuálních partitur: tentokrát půjde o díla významného českého umělce Milana Grygara, který je znám především jako výtvarník, vytvořil však také pozoruhodné dílo spojené se zvukem a jeho záznamem. Jeho tvorba z 60. let ho řadí mezi první české "zvukové umělce". Při přípravě vystoupení spolupracoval PIO přímo s Milanem Grygarem na realizaci jeho originální vize.

PIO vystoupí ve složení: George Cremaschi, David Danel, Didi Kern, Elia Moretti, Ivan Palacký, Vojtěch Procházka, Renata Raková, Petr Vrba, Michal Zbořil

Sobota 6. srpna

Poisonous Frequencies
Rakousko-české trio, hrající improvizovaný noise rock, ve kterém Petr Vrba objevuje možnosti elektrifikované trubky převlečené za elektrickou kytaru, Tomáš Procházka alias Federsel pokračuje v hledání co nejpříšernějšího zvuku elektrické kytary a Didi Kern tluče do bubnů. Trio oslaví v tento den vydání nového alba, na kterém spolupracovali se švýcarským turntablistou Jokem Lanzem.
https://meteorismo.bandcamp.com/album/torschlusspanik
https://www.facebook.com/Poisonous-Frequencies-333657387005729

Polina Khatsenka
Běloruská novomediální umělkyně Polina Khatsenka představí své nové sonické dílo.
https://www.works.io/polina-khatsenka

PIO v premiéře uvede nový program z díla Sun Ra, legendárního amerického skladatele, kapelníka a původního "afrofuturisty". Vizionářská hudba Sun Ra, jen zřídkakdy hraná mimo kontext jeho vlastního orchestru, je jedinečným fenoménem. Sun Ra byl průkopníkem free jazzu a zároveň jedním z prvních hudebníků, kteří na pódiu živě pracovali s elektronickými klávesami a syntezátory. Zároveň však jeho práce s divadelními prvky, kýčem, exotikou a "vesmírnou hudbou" zpřístupnila jeho Arkestra i běžným posluchačům.

PIO vystoupí ve složení: Marcel Bárta, George Cremaschi, Ken Ganfield, Jan Jirucha, Didi Kern, Andrea La Rose, Pasi Mäkelä, Anežka Matoušková, Elia Moretti, Vojtěch Procházka, Petr Vrba, Michal Wróblewski.

Podpořilo Ministerstvo kultury ČR a hlavní město Praha.