MIKROSVĚTY

Jazmína Piktorová, Sabina Bočková
CZ|40 [min]
galerie

Pohybově-objektová performance pro všechny od 4 let.

Naše Země je plná světů ve světech. Každý z těchto mikrosvětů žije svým jedinečným životem. Inscenace prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty zaostřuje naši pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět. Hravá a poetická inscenace prozkoumává křehkost naší existence.

Koncept: Jazmína Piktorová
Choreografie, interpretace: Jazmína Piktorová, Sabina Bočková
Dramaturgie: Mária Danadová
Hudba: Václav Kalivoda / Pavol Smolárik
Vizuální spolupráce: Simona Gottierová
Světelný design: Jiří Šmirk
Konzultace kouzelnických triků: Aleš Hrdlička
Konzultace a výzkum: Monika Kováčová, Mária Danadová, Alessandro Lumare a Simona Lobefaro - Segni mossi
Produkce: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY
Koproducenti: Studio ALTA, Divadlo DRAK, Divadlo Piki
Partneři: Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum – Krásovka, Divadlo Drak, Slovenský inštitút v Prahe, Divadlo Piki, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica

Představení se koná v rámci festivalu Česká taneční platforma 2024.

Jazmína Piktorová je choreografka, performerka a lektorka působící v Praze. Zajímá se o průnik taneční a pohybové výchovy s tvorbou pro děti, přičemž dává důraz na dlouhodobý výzkum a témata, která jsou výzvou jak pro diváky, tak pro ni samotnou. Její tvorbu zastřešuje kolektív ZDRUHESTRANY, který založila spolu s Viktorem Černickým a Tomášem Janypkou. Jako lektorka v umělecko-vzdělávacím projektu Tanec školám v produkci Tance Praha přináší pohyb a kreativitu do škol.  

Sabina Bočková je choreografka a tanečnice, která společně s Johanou Pockovou tvoří kolektiv POCKETART. Jejich díla jsou součástí evropské platformy Aerowaves, České taneční platformy a projektů Shape It! a Big Pulse Dance Alliance. Vedle vlastní tvorby dlouhodobě spolupracuje jako interpretka se skupinami Tantehorse, tYhle a s choreografkou Marie Gourdian, Cirkem La Putyka a dalšími. Fascinována jednoduchou až každodenní řečí těla, přetváří pohyb skrze choreografické struktury a zároveň tak promlouvá k tématům, která rezonují se společenskými a kulturními problémy.

Foto: Adam Mráček