MAZE INCENSE

Ioana Mona Popovici
St 08 červen
20:00
vstupenky
jazykově bezbariérové|50 [min]
galerie

Maze Incense se točí kolem vize transparentnosti a absence přetvářky ve známém domácím prostředí, chráněném před zjednodušujícím nálepkováním ze strany ostatních. Inscenace si klade za cíl s otevřeností přistupovat k nevyřešeným, zapomenutým nebo méně příjemným oblastem sebe sama, k emocím a vzorcům chování, jako jsou nuda, prokrastinace, popírání, selhání, zmatek, zbabělost. Představuje sféru otevřenou osobnímu dialogu se sebou samým, bez jakýchkoliv maškarád a přetvářky.

Koncept, režie: Ioana Mona Popovici
Účinkuje: Anna Línová
Foto: Jiří Tashi Vondráček

Projekt částečně vytvořený během rezidenčního pobytu Studia ALTA.

Ioana Mona Popovici je choreografka, performerka a vizuální umělkyně (RO, IS, CZ). Její práce byly prezentovány na festivalech a v galeriích v Evropě, USA, Mexiku, Jižní Koreji, Izraeli, Brazílii a Nepálu. Za několik svých inscenací byla vybrána jako "Choreographer To Watch" v anketě kritiků německého časopisu Tanz. V roce 2008 získala v Praze Cenu Sazky za projekt Portrét. Jako performerka spolupracovala s řadou choreografů a divadelních režisérů, jako jsou Charles Linehan, Karine Ponties, Simon Vincenzi, Luis Guerra, Petr Tyc a další.

"Můj styl lze popsat jako hybridní produkt, který je inspirován věcmi, jež si často protiřečí a vytvářejí - v samotném představení - stav neklidu, nejistoty a potenciálního nebezpečí. Zajímají mě nepředvídatelné, chaotické a nelineární struktury, protože věřím, že nejzajímavější věci se odehrávají na hranici chaosu a stresu."
www.ioanamonapopovici.com

Anna Línová (SK) vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř Evy Jaczové a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, obor pedagogika klasického tance. V roce 2010 ukončila Infant Developmental Movement Education (IDME), které je součástí programu The School of Body-Mind Centering®. Absolvovala kurzy Dynamické Neuromuskulární Stabilizace (DNS) prof. Koláře pro trenéry. Od roku 2001 působí jako tanečnice a performerka na poli současného tance, pohybového divadla a site-specific. Dlouhodobě spolupracuje s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO).

Podpořili: MOTUS, z.s., Distorted Bells Foundation