LUNA

Televize Estráda
Přehlídka loutkového divadla pro dospělé
25 září
20:00
2020
CZ|45 [min]
galerie

Přehlídka loutkového divadla pro dospělé - psychedelie, underground i horor.
Loutkové divadlo není a nikdy nebylo pouhou zábavou pro děti. Také svět dospělých je v rámci žánru kontinuálně objevován a přetvářen, vznikají nové zajímavé experimenty a mezní pokusy, ačkoliv jsou vzácné a nepříliš k vidění. Přehlídka v Alfredu ve dvoře dává prostor ke zkoumání těchto okrajových oblastí loutkové tvorby.

Hlavní postava Jiří žije v okresním městě Luna na severozápadě naší země. Přebývá v malém bytě, ze kterého se digitálně spojuje a poté fyzicky schází se svými přáteli. Realistický příběh z maloměsta. Jiří je citlivý idealista, který se ukrývá před skutečným světem ve svém bytě nebo na sociálních sítích. Je vybíravý, co se společnosti týče, avšak lásku a pozornost hledá na každém rohu. V návaznosti na své narozeniny se Jiří
schází v centru města se svými dlouholetými přáteli Kateřinou a Bobem. Během rozprav o popkultuře přeskakují mezi Bobem a Katkou jiskry, které si oba vykládají po svém. Skupinka se v nočních hodinách přesune k noclehu do Jiřího bytu, kde se milostné náznaky rozuzlí.

Hrají: Albert Hrubý, Mikuláš Suchý

Estráda je internetovou platformou, produkující audiovizuální obsah. Zároveň však je fiktivním universem obývaném loutkovými charaktery. Tyto postavy mají své vlastní profily na sociálních sítích, kde prezentují své postoje a příběhy. Postavy redaktorů televize jsou avatary reálných tvůrců. Všechny tyto charaktery společně pracují v Televizi Estráda, v jakési bizarní organizaci podobné kafkovskému zámku.

Televize Estráda produkuje loutkové divadelní hry, filmy, seriály, živé sportovní přenosy, pořady zabývající se různorodou tématikou (hudební, gastronomické, náboženské). Veškerá tato tvorba je propojená a reflektuje vývoj fiktivního světa Televize Estráda. Přesto jednotlivé produkty (zejména divadelní představení) může konzumovat i nezasvěcený divák. Inventář loutek a kulis vznikl společným složením všech artefaktů z
předešlých filmů tvůrců Televize Estráda. Výtvarný styl tedy není jednotný, ba naopak velmi rozmanitý. Jsou používány i hračky a zakoupené modely. Dále také rozsáhlá edice Munzbergových loutek ze sériově vyráběného rodinného divadla.