LÁZNĚ

Čt 03 září
20:00
2020
St 02 září
20:00
2020
zrušeno
Út 05 listopad
20:00
2019
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
Po 04 listopad
20:00
2019
St 20 únor
20:00
2019
Út 19 únor
20:00
2019
Po 18 únor
20:00
2019
nonverbální|50 [min]
galerie

Atmosféricky - obrazotvorné představení beze slov z lázeňského světa. Úsměvná kulturně zážitková procedura s autentickou hudbou. Co dělají sestřičky v lázních o poledních pauzách? Jaký je jejich elixír na věčné mládí? Voda, vůně lázeňských oplatek, chlebíčky a štamprlata z pramene lásky na zdraví!  

Nonverbální inscenace z lázeňského prostředí, pracující s autentickým scénografickým materiálem. Inspirací pro tvůrce byly vlastní zkušenosti  Alžběty Vitvarové z práce v lázeňském prostředí, ale především celoživotní pracovní kariéra její babičky. Dále divadelní výzkum lázeňského prostředí, při kterém tvůrčí tým absolvoval výjezd do lázní Jeseník a Třeboň. Inscenace s živou dechovou hudbou lehce evokující poetiku filmů Československé nové vlny šedesátých let.

Přijďte načerpat zdraví a vitalitu. Celková procedura v představení Lázně!

“Už námět samotný skrývá velký potenciál právě přes schopnost vyvolat v divákovi pocit veřejné intimity, se kterým má téměř každý, kdo šel někdy na masáž, nebo třeba jen k doktorovi, nějakou osobní zkušenost. Nejde ani tak o příběh, jako o snahu zachytit divadlem určité prostředí se všemi jeho rutinami (skládání ručníků, uhlazování prostěradel, vytíráním), událostmi (ozdravné kůry, milostná vzplanutí) a vlastně i zvrácenostmi schovávajícími se za usměvavými obličeji zaměstnanců.” - Ema Šlechtová, Loutkář, 2.6.2018

Námět: Alžběta Vitvarová
Koncept, režie, scénografie: Alžběta Vitvarová, René Vitvar
Hrají: Lukáš Bouzek/Štěpán Lustyk, Maryana Kozak, Barbora Bočková
Hudba: Jan Červenka, Matěj Vošický, Šimon Janák/Eva Přívozníková
 

Inscenace vznikla jako bakalářská práce Alžběty Vitvarové na KALD DAMU 2018 ve spolupráci se spolkem Zákulisí z.s. (Venuše ve Švehlovce)

Podpořili: DAMU, Nadace Život umělce a Priessnitzovy léčebné lázně a.s.