St 10 únor
20:00
2021
zrušeno
Út 09 únor
20:00
2021
zrušeno
So 15 únor
20:00
2020
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
14 únor
20:00
2020
Čt 07 únor
20:00
2019
St 06 únor
20:00
2019
Po 04 únor
20:00
2019
nonverbální|90 [min]
galerie

UPOZORNĚNÍ: V představení se místy využívají výrazné světelné efekty a vyšší hladina zvuku. Inscenace tudíž není vhodná pro děti a nemocné epilepsií.

Příběh bratrství – vztahu, který je stejně jako dobývání nejvyšších vrcholů světa extrémní, nepochopitelný, čistý, nenahraditelný, bez limitu, na život a na smrt. Představení o vášni k horolezectví, vytrvalosti a pokoře, překonávání vlastních možností a nezměřitelné síly hor. O nespoutané, nekonečné volnosti a hlavách v oblacích. O vteřinách, ve kterých se nezvratně rozhodne o našem osudu.

Projekt je inspirován výstupem Günthera a Reinholda Messnerových na himalájský vrchol Nanga Parbat Rupálskou stěnou a následnou smrtí mladšího z bratrů. Je to však také výpověď o síle médií, jejichž prostřednictvím Reinhold získával finance pro další expedice, popularitu pro sebe i pro samotné horolezectví. Zároveň jimi byl kritizován a obviňován z bratrovy smrti.

GundR je prvním dílem trilogie, ve které se Wariot Ideal zabývá tématem bratrství. Představení je věnováno horolezcům, kteří se ze svých výprav již nevrátili.

Připravili: Vojta Švejda, Jan Kalivoda, Jan Dörner, Milena Dörnerová, Ivanka Kanhauserová, Jiří Rouš, David Šmitmajer, Stéphanie N'Duhirahe, Kryštof Pešek

Wariot Ideal působí jako výrazný hráč na české alternativní scéně od roku 2009. Tvůrčí seskupení tvoří stabilní jádro: mim Vojta Švejda, zvukový mág a skladatel Jan Kalivoda, světelný designér a scénograf Jan Dőrner a produkční Milena Dőrnerová. Společně se věnují nejen improvizovaným pořadům a pohybovému, pantomimickému a fyzickému divadlu, ale i tvorbě celovečerních činoherních představení pro dospělé i děti. V letech 2019 - 2021 jsou rezidentním souborem divadla Alfred ve dvoře.

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, produkce divadla Alfred ve dvoře.

Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš