DEAD END

Út 22 listopad
20:00
2022
Po 21 listopad
20:00
2022
jazykově bezbariérové|50 [min]
galerie

Dead End je koláž složená ze situací a zvukových krajin posbíraných při procházkách po městech. Představení je inspirováno oborem mikrourbanismu jehož přístup nabízí na městský prostor “pohled zblízka“. Odhaluje skutečnost města, jakožto nositele paměti a znaků. Zaostřuje úhel pohledu na detaily, které vytvářejí naši každodennost v různých měřítkách: od prasklin ve zdech a drobných odpadků mezi chodníky až po dálnice z ptačí perspektivy; od krysího pištění pod mostem až po vlakové houkání. Autorky kolektivu PYL připomínají divakovi zkušenost dítěte, které vnímá okoli bezprostředně a nestydí se políbit housenku na hřišti nebo olíznout sklo dveří autobusu. 

Jaké je naše přirozené okolí? Jaké činnosti a pohyby vyvolává naše okolí a naše představy o něm?
“V Dead End navrhujeme hravou formou spontánní odpovědi, které odrážejí naše vlastní zkušenosti z dospívání v různých městech.”

Připravily: PYL (Anna Romanova, Maria Komarova, Světlana Silič, Theresa Schrezenmeir, Veronika Svobodová)
Účinkují: PYL (Maria Komarova, Světlana Silič, Veronika Svobodová, Anna Romanova)

PYL je mezinárodní kolektiv umělkyň, které společně tvoří v oblasti postdramatického divadla, výtvarného umění, zvuku a intermedií. Jejich praxe zkoumá hranice antropocentrického vnímání v dialogu s objekty a ironickými pokusy o uchopení ne-lidského děje. Uplatňováním metod DIY, recyklace a principů kompilace skupina rozvíjí vlastní vizuální jazyk, který rozšiřuje významy scénografie daleko za hranice divadelního jeviště. Jejich díla posouvají kulturní kódy, kontexty a původ běžných věcí a zároveň proměňují předměty v bytosti a bytosti v předměty. Citlivost vůči každodennosti, sdílení okamžiků a osobních zkušeností nelineárním a hravým způsobem přenášejí na asociativní přístup skupiny k procesu coworkingu.

Projekt podpořili ACUD Theater (Berlin), Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Provoz divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, Městská část Praha 7 - Art District.

Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova
Foto: Anna Romanova