Noc divadel: MOJEVIZE / Spielraum kollektiv

délka představení: 120 min

datummístvstupné 
SO 17.11. 2018 15:004080 / 80,- Kčkoupit a rezervovat
Naše budoucnost začíná teď! Média hýbou světem a vlivní lidé se snaží hýbat médii. Jak by vypadaly zprávy o současném dění, kdyby je mohly podávat děti? Jaké zprávy jsou pro ně klíčové a proč?

Test interaktivního divadelního projektu pro děti od 8 do 12 let / v češtině

Vstupenky budou v prodeji od 1. 11. Děkujeme za pochopení.

MojeVize je interaktivní divadelní událost, ve které příchozí děti převezmou do svých rukou televizní vysílání TV MojeVize. Divadlo Alfred ve dvoře se pro tento účel promění v místo činu, kde mají děti ve věku 8-12 let možnost nahlédnout do zákulisí televize a samy vytvářet její obsahy. Účinkující performeři skupiny Spielraum Kollektiv předají dětem nástroje a know-how potřebné k vytvoření vlastního televizního vysílání a budou jim pomáhat při rozvíjení jejich vlastních vizí.

Všichni jsou na svých místech? 3... 2… 1... vysílání TV MojeVize může začít!

Premiéra se uskuteční 6. 12. 2018 v divadle Alfred ve dvoře.

Koncept: Linda Straub, Mathias Straub a Tomáš Žižka
Režie: Linda Straub
Scénografie: Mathias Straub, Tomáš Žižka
Dramaturgie: Tomáš Žižka a kol.
Produkce: Denisa Samková
Video: Mathias Straub
Performeři: Marie Fröhlichová, Lenka Huláková, Linda Straub a Tomáš Žižka.

Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba, zaměřené především na site-specific a dokumentární divadlo. K výrazným rysům předchozích projektů patří inovativní způsoby zapojení diváka do hry a důraz na práci s prostorem. Při své experimentální tvorbě skupina často vychází z principů pohybového a výtvarného divadla.

Zakládající dvojice vytváří divadelní projekty již od roku 2011. Mezi výrazné projekty patří například Marie to dala. Jak to dáš ty? (2013), Proč dál? (2015), Fidlovačka aneb Kdo je My? (2017), Busking Un/Limited (2016), za které Linda a Mathias Straub získali nominaci na Cenu Divadelních novin 2016 v kategorii Alternativní divadlo, nebo Relax Now! se kterým byl soubor vybrán na účast na festivalu FIAC v Mexiku.