ANATOMIE TĚLA V TANCI / Carlo Locatelli & SE.S.TA

délka představení: 60 min

Přednáška v pohybu – historie člověka v kostech, v kůži, v tkáních.

Netradiční útvar, v němž se mísí zaujatý výklad konferenciéra s živými vstupy tanečníků a projekcí. Umělci reagující na podněty z publika odhalují anatomii pohybu v její funkční kráse i v různých historických obrazech. Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA uvádí přednášku v pohybu s cílem otevírat tanec novému publiku, rozvíjet vztahy mezi jednotlivými tanečními obory a vzdělávat zájemce o taneční divadlo. Prostřednictvím tance a slov přibližuje italský choreograf a pedagog Carlo Locatelli tělo jakožto nástroj každodenního života.

Inscenace vznikla v produkci Centra choreografického rozvoje SE.S.TA, které dlouhodobě propojuje tanec a pohyb s dalšími, často neuměleckými obory. Anatomie těla v tanci se zaobírá myšlenkou, jak využít znalost těla, tedy anatomii, k poznání sebe sama. Během večera je tak možné se zamýšlet nad základními otázkami jako: Co je pro nás tělo? Jedná se skutečně jenom a pouze o naše tělo? Ale o jaké tělo se vlastně jedná?

Prezentaci sestavil autor projektu, italský choreograf, tanečník a pedagog Carlo Locatelli. Publikum se stává svědkem tvorby, je vtaženo do procesu poznávání a může prohloubit své znalosti ať už přistupuje z pozice teoretika, umělce, lékaře či laika.

Konferenciér: Zdenka Brungot Svíteková (SK)
Interpretace: Jana Novorytová (CZ), Florent Golfier (FR)
Koncept, režie: Carlo Locatelli (IT)
Hudba: George Cremaschi (USA / CZ)
Technická spolupráce: Lukáš Benda (CZ)
Světla: Lukáš Benda
Produkce: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.
Web skupiny: www.se-s-ta.cz
Trailer na představení: www.youtube.com/watch?v=8UmE8PabyXg.
Premiéra: 1. 3. 2014
Podpořili/ poděkování: Městská část Praha 7, Alfred ve dvoře / Motus z. s.


Carlo Locatelli (1965) je choreograf, tanečník, pedagog. Narodil se v Miláně, od roku 1992 žije ve Francii. Začínal s bojovými sporty, skrze zájem o anatomii těla se dostal k józe a následně k tanci. Po přesunu do Francie mimo jiné spolupracoval s Paco Decinou na choreografii „Ciro Espotio“. V roce 1999 založil v Paříži asociaci „Aventure di vita“ a vytvořil vzdělávací a multidisciplinární umělecký projekt Lekce anatomie člověka, který byl uveden kromě Francie i v Itálii a ve Švýcarsku. Vedle kariéry uznávaného interpreta a choreografa se intenzivně věnuje pedagogické činnosti, ve které propojuje znalosti z fyzioterapie, studia anatomie a různých somatických technik.

Zdenka Brungot Svíteková je tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka. Absolvovala obor Pedagogika tance na VŠMU v Bratislavě, studovala také na CND Paris, danceWeb ve Vídni, či na SITI Co. v Saratoga Springs (USA). Své vzdělání si rozšiřuje a prohlubuje na četných projektech a workshopech současné pohybové techniky, improvizace, kompozice, somatických přístupů, hlasu a analýzy pohybu. Věnuje se vlastní autorské tvorbě. Pravidelně spolupracuje s umělci doma i v zahraničí. Je jednou ze zakladatelek a organizátorek festivalu ImproEvents Prague zaměřeného na jevištní improvizaci. Píše do tanečních periodik (Vlna, Taneční zóna, Salto a další).

Jana Novorytová je tanečnice a pedagožka. Vystudovala nejprve bakalářský obor teorie a dějiny divadla na MU v Brně, poté studovala současný tanec a pohybové divadlo na Duncan centre. Působila mimo jiné v improvizační taneční skupině NAU nebo v projektu Jeden prostor – místo proměny. Často působí v pozici produkční v rámci různých projektů v oblasti filmu, divadla a tance. Pravidelně vede taneční hodiny pro dospělé i pro děti.

Florent Golfier (1990) je francouzský performer a tanečník. Vystudoval brněnskou JAMU a ve své tvorbě se pohybuje na hraně fyzického divadla, současného tance a nového cirkusu.
Jako interpret se představil mimo jiné v představeních: “Pisum Sativum” (Karine Ponties, 2012), “Mimo provoz” (Vít Nezval, 2015) a “12” (Kitt Johnson, 2015). Spolu s Lukášem Karáskem je autorem a interpretem představení “Tešlon a Frkl”, “Les Fantômes” a “Pierer“ která jsou od roku 2013 uváděna na českých scénách, mj. v Alfredu ve dvoře.