ZERO BALLET

Otevři oči ve spánku, zavři ústa v řeči – aneb nic o Gyula Bergerovi
Na scéně vystupují pouze ženské postavy. Ženy, které pohání vpřed touha po poznání, objevování sama sebe a vzájemném sblížení. Cílem tanečního projektu bylo zmapovat průsečíky mezi dvěma na sobě nezávislými uměleckými obory, videem a tancem. Tvůrci hledali odpovědi na otázky, jak dokáže video rozšířit výrazový potenciál scénického tance, pokud se aktivně účastní představení jako aktivní „hráč“.

\"Na její hrudi jsem slyšel vypravěče snů, který šeptal do tlukotu srdce, a vánek pokrývající její šíji mi jemně zahalil tvář do její vůně. Zamrazilo mě a kousl jsem ji.\"
podporují: skupina nezávislých tanečníků L1 DanceLab, Ministerstvo školství a kultury Maďarské republiky, maďarský Národní fond kultury, centrum Bakelit Multi Art Center, nadace Art Sector Foundation, Tancelet.hu a nezávislé kulturní centrum Tűzraktér, Nová síť

Režisér a choreograf projektu Guyla Berger je členem maďarského uskupení současného tance L1 DanceLab. Jde o tvůrčí tým sedmi nezávislých tanečníků a choreografů, kteří systematicky spolupracují na výzkumu a analýze nových tendencí na poli současného živého umění. V rámci loňské pražské přehlídky v divadle ALFREDVEDVOŘE představili své práce choreografky a choreografové Marta Ladjanszki, Andrea Meszoly, Reka Szabo, a také Gyula Berger.

fotó Aurore Aulong