WORKSHOP GOAT ISLAND 22. - 26. 1. (10.00-16.00)

délka představení: min
Goat Island je skupina chicagských umělců spolupracujících na různých projektech. Od svého založení v roce 1987 již vytvořili osm představení a absolvovali turné po USA, Kanadě, Velké Británii. a Evropě. Také vydali řadu publikací a vyprodukovali několik filmových projektů. V roce 2005 byli pozváni na Benátské divadelní bienále, aby zde prezentovali svou nejnovější tvorbu.

Renomovaná letní škola pořádaná každoročně touto uměleckou skupinou ovlivňuje a inspiruje umělce z celého světa. V lednu 2007 se představí také v České republice, v podobě pětidenního workshopu v pražském divadle Alfred ve dvoře.
Tento intenzivní workshop se bude ubírat cestou, kterou určí zájmy účastníků i těch, kteří ho povedou a bude zaměřen na zkoumání představení vznikajících ve spolupráci více umělců, dále na instalace, psaní, pohyb, strukturu, výzkum a dokumentaci. Setkání spojuje teorii s praxí, zkoumá formy myšlení a prezentace, strategie spolupráce, filozofické perspektivy a metody individuální a skupinové kreativity.
Rádi přivítáme studenty i umělce z různých oborů; umělce z oblasti vizuální i dramatické tvorby, filmaře, choreografy a výtvarníky. Různorodost účastníků spočívající v širokém věkovém i profesionálním rozpětí, bude pro společné aktivity během workshopu přínosem.

Přihlášky na dílnu posílejte do 15.1. 2007 na e-mail:
produkce@alfredvedvore.cz, nebo na tel.: +420 233 376 985
Vstupní poplatek na celý týden: 1.000,-CZK

K účasti na workshopu je nutná alespoň základní komunikativní znalost angličtiny.