WE FAILED TO HOLD THIS REALITY IN MIND

taneční performance
délka představení: min
hudba: Javid Asfrirad
choreografie: Hooman Sharifi
koordinátor/ka projektů: Elisabeth Hansen
tančí: Hooman Sharifi
ve spolupráci: Leif Hernes
Působivá nekonvenční zpověď o imigraci a identitě. Sólová performance výrazné mladé osobnosti evropského tanečního divadla Hoomana Sharifi , který ve 14-ti letech opustil Irán a odešel do Norska, zkoumá osobní vzpomínky, nedorozumění i politiku. Kombinuje klasickou iránskou hudbu s mluveným slovem a moderním tancem. Je fascinující a konfrontační zároveň.

Lze něco osobního vyjádřit bez soucitu? Jak něco folklórního prezentovat bez rozdílnosti? Jak vytvořit empatii? Jak manifestovat nebo vytvořit identitu? Co utváří etnické prostředí? Je etnikum pouze etnikum nebo má nějakou funkci? Jaká je funkce etnika?

Hooman Sharifi se snaží prezentovat něco velmi jemného a osobního bez zavedených klišé. Jednotlivým prvkům performance potažmo účastníkům poskytuje dostatek času. Dává ho sobě i divákům. Věří, že v tomto čase budou diváci i on konfrontováni se svými vzpomínkami, pochopením a předsudky. Tanečníka s mohutným těžkým tělem si snadno zaměníte s personálem ochranky, ale když začne tančit na hudbu své vlasti, jste náhle zasaženi krásou a elegancí jeho pohybů, rozechvěním z risku, úsměvem a očima zavřenýma v hlubokém odevzdání se.
Projekt uvádíme ve spolupráci s Multikulturním centrem Praha.

Hostování Impure Company v Praze podpořilo: hlavní město Praha