NOVÉ PŘEDSTAVENÍ GOAT ISLAND

work in progress
délka představení: min
„Tento projekt začal v představách, imaginárním průzkumným výletem do chrámu Hagia Sofia v Istanbulu. Fascinovala nás životnost budovy, která se zrodila jako byzantský kostel, posléze byla upravena na mešitu a později přeměněna na muzeum. Zajímaly nás změny, které byly v prostoru učiněny, aby vyhověl těmto rozdílným využitím, a byli jsme zvědaví, jaké představení můžeme vytvořit jako odpověď na tyto podněty. Nicméně nám chyběly peníze na cestu do Turecka, takže jsme místo toho prozkoumali obdobnou budovu v Záhřebu, kam nás dovedlo poslední turné. Kruhová stavba v Záhřebu byla muzeem, potom mešitou a posléze opět muzeem – stále se jí ale říká “dzamija”, což je chorvatské slovo pro mešitu.“ ( Lin Hixson)

Vznik nového představení skupiny Goat Island ovlivňuje významné rozhodnutí, že tímto projektem ukončí
po více než dvaceti letech svoji činnost. Máme tak v Praze jedinečnou možnost být svědky vzniku posledního díla těchto legendárních umělců.

Plánovaná premiéra projektu: říjen 2007, Záhřeb, Chorvatsko.
Představení vzniká za podpory: Trust for Mutual Understanding, USA, The School of the Art Institute of Chicago, USA, Motus o.s. – produkce divadla Alfred ve dvore, CZ.