MOTIVACE

neverbální komedie
*HAMU absolventské představení*

Neverbální představení o našich motivacích, snech, o tom, co nás žene kupředu a o boji sama se sebou v našem každodenním jednání. Vztah, práce – tedy zaměstnání, volný čas, domov, peníze, zdraví a konfrontace ve společnosti. Jsem spokojenej? Mám se dobře? Baví mě to, co dělám? Jsem upřímný sám k sobě? A co na to naše druhé já? Skoro beze slov.
ON a ONA jdou do galerie. Je to jejich první schůzka. Neznají se, ale relativně mají o toho druhého zájem. Procházejí kolem soch, které tak trochu vyjadřují jejich skryté myšlenky.
Všichni se hodně nahlas baví o tom, co viděli. Dost pokrytecky mění názory. Zkrátka trochu, kam vítr tam plášť. Záleží na tom, s kým se zrovna baví. ON a ONA jsou jiní.
PAVEL RICHTA (1982) Od roku 2005 studuje na HAMU obor Nonverbální a komediální divadlo. V roce 2007 absolvoval tříměsíční stáž na škole nonverbálního i verbálního divadla (studio Magenia) v Paříži a účastnil se Sympózia hudebníků ve Slovinsku Etnohisteria (www.folx.org). V roce 2008 vystoupil na festivalu divadelních škol Tojama v Japonsku. V roce 2006 byl spoluorganizátorem a tvůrcem přestavení festivalu Teatrotoč. V roce 2004 se účastnil akrobaticko tanečně chůdového projektu, ze kterého vzniklo úspěšné představení -Cirkus sci-fi.