HAVE YOUR BODY - NOW

přednáška o vlastní umělecké práci
délka představení: min
Postupy této umělkyně vycházejí z výtvarného umění. Využívá performanci, projekci, instalaci a fotografii, které ji umožňují vnímat tělo jako místo, v němž se v neustálých proměnách zaplétají a rozplétají vyprávěcí linie osobní, sexuální, společenské a politické. Umělkyně zkoumá vztah mezi tělesným – vnitřním a vnějším prostorem, zejména v jejich plynulých přechodech.

Středem její tvorby je navazování vztahu s publikem. Rozdíl mezi publikem a umělcem se stírá a obě strany vstupují do bezprostředního, důvěrného dialogu, který je někdy jemný a citlivý, jindy znepokojující, vždy však objevný.

Kira O´Reilly vystavuje svá díla nejen ve Velké Británii, ale i na různých místech v Evropě, v Austrálii a v nedávné době vystupovala na festivalu DaDao v Pekingu. Vystupuje na konferencích a sympóziích (BioDifference 2004, Perth). Vyučuje na katedrách výtvarného umění a divadelních a tanečních katedrách ve Velké Británii a v Austrálii. Působila jako odborná asistentka v laboratoři pro společný výzkum vědy a umění SymbioticA na Fakultě anatomie a biologie člověka na Západoaustralské univerzitě, kde se zabývala výzkumem sbližování moderní kultivace biotechnických tkání a tradičního krajkářského řemesla. Jako materiál i jako metaforu používá buněčnou strukturu kůže. Pokračuje s výzkumem v této oblasti a snaží se rozvíjet performativní zkoumání některých přesahů a styčných bodů, které během svého bádání nachází.