DELTA

délka představení: min
fyzické divadlo
V místě podobném, v jakém se řeka vlévá do moře a už není řekou a ještě není mořem (delta), podobným prostorem cestuje metafyzické tělo lidského podvědomí mezními stavy lidského těla a duše. Kam? Delta je ústí řeky, kde se její vody setkávají s mořem. Místo, kde se setkává známé s neznámým. Co se děje s ženským tělem v krátkém čase mezi umíráním a smrtí? Skrytým cílem je prozkoumat prostor lidského bytí, kde čas, prostor a touhy ztrácejí svůj význam. Kde to, co je, je samo s sebou.

Delta je pokračováním tvůrčího výzkumu uměleckého tandemu bulharského experimentálního režiséra Petara Todorova a slovinského choreografa Gregora Kamnikara. Představení volně navazuje na předchozí vynikající a mezinárodně úspěšný projekt Anatomy of Extreme. Delta Venera začíná tam, kde Anatomy of Extreme končí. Smrtí staré ženy (v podání 64 leté Toni Pashové).
Představení vzniklo ve spolupráci: Pro Rodopi Foundation (Bostina, Bulharsko), Ops! Productions (Ljubljana, Slovinsko), Trucsphérique (Stanica Žilina, Slovensko), Theater des Augenblicks (Vídeň, Rakousko)

Premiéra projektu proběhne na Slovensku 6.10.2006 na Stanici v Žilině a v Praze ho uvádíme díky laskavé podpoře Bulharského kulturního institutu v Praze.