ALL IN ONE /5.-10.2./

profil skupiny HANDA GOTE research & development
délka představení: min
jazykově bezbariérové
HANDA GOTE je projekt pro výzkum a vývoj tanečního a pohybového divadla, výtvarného divadla, hudby a zvukového designu a integraci vědy a technologie v umění.

Skupina byla založena začátkem roku 2005, jako nová platforma pro projekty, které od roku 2000 vytvářeli společně Tomáš Procházka (hudebník, zvukový designér) a Veronika Švábová (choreografka a tanečnice). Oslovili pak Roberta Smolíka (scénografa a výtvarníka) a Jakuba Hyblera (specialistu na Video, technologie, počítače a světelného designéra) a to byl začátek existence divadelní skupiny Handa Gote. Slovo Handa Gote znamená v japonštině pájka. Tento název si skupina zvolila proto, že ráda pracuje s nalezeným a recyklovaným materiálem, užívá staré, opotřebované, nebo rozbité věci, což je velmi „český“ způsob tvorby. Všichni jsou také obdivovateli japonské kultury pro její vznešenost a cit pro harmonii. Výsledný styl je směsí českého solder-gun punku a touhou po japonské jemnosti a delikátnosti. Členové divadla se snaží vytvořit něco na způsob syntetického divadla,
používají prvky fyzického divadla, vizuálního umění, využívají živou hudbu a sound art a hodně pracují s technologií. Mají rádi low-tech, ale je pro ně zajímavé kombinovat ho s high-techem (když mají dost peněz na nové věci). Hudební skupina B4 se stala součástí projektů Handa Gote. Spolupracují na hudbě a obvykle jsou na jevišti přítomni při představení. Každý z divadla je zároveň technikem, hudebníkem, hercem, performerem. Všichni dělají všechno.

Více na www.handagote.com