Novinky

KVĚTNOVÉ PREMIÉRY V ALFREDU VE DVOŘE
18.04. 2019

 
Během května se v Alfredu odehrají hned tři premiéry: dvoudílná performance finského souboru Sabotanic Garden s názvem Orgy in Rhythm s mnoha hostujícími českými i zahraničními umělci, miniatura rezidentního souboru Handa Gote research & development Dva sešity a premiéra Jan Jakubala Hanuman Addiction Cycle, uváděná v rámci kurátorovaného pronájmu.


8. + 9. / ORGY IN RHYTM / Sabotanic Garden
Orgy in Rhythm je dvoudílná částečně improvizovaná performance s experimentální hudbou, živými projekcemi, fyzickým divadlem, post-tribálními maskami, obskurními objekty a poezií. Skupina není v Praze poprvé, již dříve vystupovala se svým divokým mixem spektakulární neučesané produkce v MeetFactory, Studiu Hrdinů nebo v kině U Hradeb. Jak praví okřídlený slogan: You Either Love It Or Hate It.

16. + 17. + 18. + 19. / DVA SEŠITY / Handa Gote research & development
Dva sešity domácího souboru Handa Gote jsou návratem k předchozímu zkoumání “malých”, respektive osobních dějin. Jan Dörner se pokouší rekonstruovat film, který před mnoha lety nenatočil. Vyprávění o lásce k filmu a typicky českému DIY se odehrává v atmosféře večírku z 80. let s chlebíčky a domácí limonádou. Hlavní roli hrají rozličné staré technologie, recyklace a mediální archeologie. Hraje se na malém sále.

13. + 14. + 15. / HANUMAN ADDICTION CYCLE / Jan Jakubal
Po premiérovém uvedení ve Vídni začátkem dubna, uvádí Jan Jakubal svou novou produkci Hanuman Addiction Cycle v české premiéře v Alfredu ve dvoře. Temná groteska mixující technologie, pohybové divadlo a loutky se zabývá zrádností hry s návykovými látkami. Autorem hudby je Jan Čechtický a světla a animace obstará David Vrbík.
 

Zpět na seznam