Novinky

TISKOVÁ ZPRÁVA / MOJEVIZE: ZPRÁVA O AKTUÁLNÍM DĚNÍ OČIMA DĚTÍ
27.11. 2018

 
MojeVize, interaktivní divadelní událost pro děti od 8 do 12 let, umožní účastníkům vytvořit své vlastní televizní vysílání. Premiéra projektu od uskupení Spielraum Kollektiv se uskuteční v pražském divadle Alfred ve dvoře 6., 7. a 8. prosince 2018 vždy od 15h. MojeVize je nejen poslední premiérou Alfreda v letošním roce, ale také poslední premiérou uvedenou v rámci dramaturgie odcházejícího ředitele divadla, Ewana McLarena.

Naše budoucnost začíná teď! Média hýbou světem a vlivní lidé se snaží hýbat médii. Jak by vypadaly zprávy o současném dění, kdyby je mohly podávat děti? Jaké zprávy jsou pro ně klíčové a proč?

„Snažíme se děti neučit ani nepoučovat, ale naopak jim dát slovo a naslouchat. Věřím, že nezatěžkaný dětský pohled na události, které hýbou současným světem, nám umožní opustit zajeté koleje ‚dospělácké‘ perspektivy a kriticky se nad ní zamyslet,“ vysvětluje pozadí vzniku projektu Linda Straub, spoluautorka konceptu.

MojeVize je interaktivní divadelní událost, ve které příchozí děti převezmou do svých rukou televizní vysílání TV MojeVize. Divadlo Alfred ve dvoře se pro tento účel promění v místo činu, kde mají děti ve věku 8-12 let společně se svými rodiči možnost nahlédnout do zákulisí televize a samy vytvářet její obsahy. Účinkující performeři skupiny Spielraum Kollektiv předají dětem nástroje a know-how potřebné k vytvoření vlastního televizního vysílání a budou jim pomáhat při rozvíjení jejich vlastních vizí.

Všichni jsou na svých místech? 3... 2… 1... vysílání TV MojeVize může začít!


Premiéra se uskuteční 6., 7. a 8. 12. 2018 v divadle Alfred ve dvoře.

KREDITY:
Koncept: Linda Straub, Mathias Straub
Režie: Linda Straub
Scénografie: Mathias Straub, Tomáš Žižka
Dramaturgie: Tomáš Žižka a kol.
Světelný design: Prokop Vondruška
Hudba: Myko
Produkce: Denisa Samková
Video: Martin Krupa
Performeři: Marie Fröhlichová, Pavel Kozohorský, Linda Straub a Tomáš Žižka / Roman Černík.

Podpořili:
Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Nadace život umělce, Motus, z. s. - produkce divadla Alfred ve dvoře

SPIELRAUM KOLLEKTIV
Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba, zaměřené především na site-specific a dokumentární divadlo. K výrazným rysům předchozích projektů patří inovativní způsoby zapojení diváka do hry a důraz na práci s prostorem. Při své experimentální tvorbě skupina často vychází z principů pohybového a výtvarného divadla.

Zakládající dvojice vytváří divadelní projekty již od roku 2011. Mezi výrazné projekty patří například Marie to dala. Jak to dáš ty? (2013), Proč dál? (2015), Fidlovačka aneb Kdo je My? (2017), Busking Un/Limited (2016), za které Linda a Mathias Straub získali nominaci na Cenu Divadelních novin 2016 v kategorii Alternativní divadlo, nebo Relax Now! se kterým byl soubor vybrán na účast na festivalu FIAC v Mexiku.

www.spielraum-kollektiv.eu

INFO – CHYSTANÁ ZMĚNA VEDENÍ DIVADLA
Od ledna 2019 přebírá umělecké a organizační vedení divadla kolektiv tvořený rezidentními soubory Handa Gote a Wariot Ideal vedený Tomášem Procházkou (umělecky) a Mariou Cavinou (organizačně). Místo otevřené výzvy pro umělce budou projekty vybírány průběžně v souladu s dramaturgickou koncepcí zaměřenou na vizuální, hudební, objektové a mediální divadlo.
 

Zpět na seznam