Novinky

ZPÁTKY DO REALITY: DIVADLO ALFRED VE DVOŘE ZAHAJUJE JIŽ 17. SEZÓNU!
06.09. 2017

 
Ze začátku 17. sezóny čekají Alfreda ve dvoře hned tři premiéry inscenací nových tvůrců, které propojuje téma „Zpátky do reality“. Novinka Panoráma (25.9.), kterou připravily absolventky KALD DAMU Klára Hutečková, Kateřina Součková a Veronika Svobodová, se na malém sále pokusí divákům „rozšířit vnímání bez drog“. Krátce po nich se představí divadelní skupina Ufftenživot (Sára Arnstein a Jiří Šimek) s KEEP CALM (28.9.), asociativní mozaikou složenou z monologů, pohybu, loutkohry, videa a rapu. V listopadu to do třetice bude Watching Black Jana Mocka a Táni Švehlové zabývající se obrazy, které nám v hlavě zůstávají ihned po zhasnutí světla.

Nové inscenace spojuje pokus posbírat ze střípků současného světa obraz(y) nové skutečnosti a snaha se ještě lépe vyznat v obklopující záplavě obrazů a informací; ještě přesněji nahlédnout různé reality, ve kterých žijeme. Jedná se o nový svět ve staré realitě nebo již známý svět v realitě nové?

Po pěti letech, kdy ceny vstupenek na představení Alfreda ve dvoře odolávaly ekonomickým podmínkám, jsme se rozhodli ceny vybraných z nich zvednout. Zvýšení se však odehraje v maximální výši 30 – 50 Kč za jednu vstupenku, přičemž pohádky i nadále zůstanou cenově zvýhodněny oproti ostatním představením (nově 150 / 80 Kč). Důvodem našeho rozhodnutí je jednak stále náročnější provoz nových inscenací (Alfredova nabídka se stále rozrůstá; jen v letošním roce jsme uvedli či uvedeme celkem 8 premiér), jednak rozsáhlé zkrácení grantu od Magistrátu hl. m. Prahy.

I přes tuto nečekanou situaci bude Alfred ve dvoře jako scénická laboratoř nonverbálního divadla nadále vycházet vstříc českým i zahraničním inovativním tvůrcům a jejich divákům. Zachovejte nám, prosím, přízeň a podpořte naši práci svou návštěvou. Těšíme se na setkávání v 17. sezóně.
 

Zpět na seznam