Novinky

TISKOVÁ ZPRÁVA / POHROMA JAKO PŘÍLEŽITOST PRO MLADÉ TANEČNÍKY
26.05. 2017

 
8. června od 19:00 v divadle Alfred ve dvoře uvede rakouská taneční skupina SILK Fluegge premiéru svého projektu Disastrous pod vedením uznávané choreografky Silke Grabinger. V autorské inscenaci se představí jak tři dospělí zahraniční performeři, tak tři dětští tanečníci z Česka, vybraní v rámci otevřeného konkurzu v Alfredu ve dvoře.

“Disastrous vychází z očekávání velké katastrofy. Zdá se mi, jako bychom se všichni upínali k momentu, kdy společenské bezvětří rozetne nějaká pohroma. Představuji si, že takový zlom může nejdříve vést k chaosu, ale zároveň může znamenat příležitost k redefinování naší budoucnosti. Chaos je tvůrčí moment. V představení Disastrous se snažíme skrze spolupráci s dětmi zaujmout k budoucnosti pozitivní postoj,” říká k nadcházející premiéře režisérka Silke Grabinger.

Katastrofa je pro tento mezinárodní kolektiv startovním bodem bájné výpravy za svobodou, hledáním nových řešení, lepší komunikací i organizací společnosti. Projekt Disastrous je jedinečný právě spoluprací začínajících tanečníků s profesionálními performery. Kolektivní dílo vzniká rovnocenně, zapojením všech umělců nezávisle na věku či zkušenostech.

Divadlo Alfred ve dvoře se tímto představením snaží naplňovat vytyčenou dramaturgickou koncepci „umělecké laboratoře“. Jazykově bezbariérový projekt Disastrous navíc zahrnuje i stejnojmennou výstavu obrazů Silke Grabinger v prostorech divadla.

SILK Fluegge je kolektiv umělců působící v Rakousku, kde se zabývá současným tancem. Jejich práce zahrnuje představení v klasických divadlech, intervence do muzejních sbírek a veřejného prostoru, ale také uměleckou a kulturní mediaci. Dlouhodobě se zaměřují na umělecké projekty z oblasti tzv. urban contemporary dance s důrazem na podporu mládeže.

Režie, koncept, choreografie: Silke Grabinger
Produkce, asistentka choreografie: Olga Swietlicka
Dramaturgická spolupráce: Angela Vadori
Světelný design: Jan Derschmidt
Kostýmy: Bianca Fladerer
Tanečníci a performeři: Michaela Hulvejová, Matej Kubuš, Jerca Rožnik Novak, Ester Táchová, Dorota Gůrová, Kirill Chandler Rumyantsev
Web: www.silk.at/fluegge
Premiéra: 8. 6. 2017, Alfred ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7)
Poděkování/Podpora: Linz Kultur, Land Oberösterreich a BKA, Motus, z. s.
 

Zpět na seznam