Novinky

Festival BAZAAR 2017: VÍC NEŽ NÁROD
19.01. 2017

 
17. – 19. 3. proběhne v Praze již třetí ročník divadelního a tanečního festivalu Bazaar. Bude se konat v divadle Alfred ve dvoře (jehož produkce Motus festival pořádá), ve Studiu Alta a Studiu Hrdinů.

Bazaar v uvede představení a přehlídku ukázek z připravovaných inscenací především ze střední a východní Evropy. „Víc než národ“ je heslo letošního ročníku. Pozvaní umělci nastiňují témata, která hýbou společnostmi nejen v těchto regionech. Proč se formují nové nacionalismy pod praporem populismu? Jak se proměnila role ženy v postsocialistických společnostech? Jak moc ztrácíme reálnou paměť ve virtuálních světech? Festival zahájí kontroverzní a mezinárodně oceňovaná inscenace Černá zem pohltí toho, kdo odstoupí zrádně! slovinského souboru Mladinsko a radikálního balkánského režiséra Olivera Frljiće (Lublaň), jehož práce bude uvedena v ČR vůbec poprvé.

Vrcholem festivalu bude i v letošním roce Sobotní Bazaar, přehlídka ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů z Polska, Německa, Izraele, Srbska, Slovenska a dalších zemí. Mezi účastníky letošní přehlídky patří Agata Siniarska (Berlín–Varšava) a Xenia Taniko Dwertmann (Berlín), kolektiv Friendly Fire (Lipsko) a jejich hosté z Izraele. Z budoucích českých prací uvidí diváci ukázky od Zdenky Brungot Svítekové (Praha), Cristiny Maldonado a Sodji Lotker (Praha), kolektivu Ufftenživot (Praha) nebo Markéty Jandové (Praha).

Na festivalu se mohou diváci setkat také s pracemi umělců, kteří se představili v předchozích ročnících. Sonja Pregrad (Záhřeb), Iva Shveshtarova a Willy Prager (Sofie–Berlín) přivezou z Berlína inscenaci Transformability, Agata Siniarska a Mādālina Dan (Bukurešť–Berlín) uvedou nové představení Mothers of Steel. S inscenací Dior in Moscow přijedou z Litvy Ingrida Gerbutavičiūtė (Berlín–Klajpeda), Agnija Šeiko (Klajpeda) a Albena Baeva (Sofie). Výjimečná performerka Silke Grabinger (Linec) také představí budoucí projekt skupiny SILK Fluegge založený na spolupráci dětských a dospělých tanečníků z Česka a Rakouska.

Ve třech intenzivních festivalových dnech uvidí návštěvníci Bazaaru paletu progresivních a myšlenkově kontroverzních scénických prací a ukázek, které doplní prezentace, workshop a diskuze. Bazaar zve k dalšímu setkání s vizemi divadelních umělců a tanečníků, které se nyní různými formami a způsoby ptají po tom, co bylo, je a bude víc než národ.

Předprodej vstupenek bude zahájen v únoru. Festivalový pas stojí 700/400 Kč (pro studenty, seniory a ZTP) do 1. 3. 2017, březnová cena bude 800/500 Kč. Vstupné na jednotlivá představení pak stojí 200/100 Kč s výjimkou inscenace Olivera Frljiće, kde je vstupné za 300/200 Kč.

Informace a detaily brzy najdete na www.alfredvedvore.cz.
 

Zpět na seznam