Novinky

OTEVŘENÉ ČTENÍ Z TEXTŮ V. HAVLA PODRUHÉ V ALFREDU VE DVOŘE
15.12. 2015

 
V pátek 18. 12. 2015 uběhnou čtyři roky od smrti Václava Havla. Od 16 hodin bude v divadle Alfred ve dvoře probíhat otevřená událost „Čtení z Havla“.

Pozváni jsou všichni, kdo se během odpoledne či večera budou mít chuť se na chvíli zastavit a přečíst (nebo si jen poslechnout) z některého Havlova textu pasáž, kterou mají rádi či ji považují za důležitou. Knihy budou k dispozici i na místě. „Čtení z Havla“ je míněno především jako chvíle soustředění a zastavení: texty Václava Havla zůstávají otevřenou platformou.

18. prosince bude možné se dočíst o Václavu Havlovi v novinách nebo online médiích. Čtení z Havla je ale spíše pobídkou k tomu, aby se lidé obrátili přímo ke zdroji – a četli z Havlových knih: úvah, reflexí, her, pohádek či básní. Dramaturgii neurčují organizátoři – vše se stejně jako vloni bude odvíjet spontánně podle toho, co si čtoucí vyberou a k jakým textům se vrátí. Bude atmosféra letošního čtení podobná té loňské? Zarezonují jiné texty? Vrátí se totéž aktivní publikum, nebo přijde jiné? To všechno jsou otázky, na které nelze v tuto chvíli odpovědět.

Myšlenka „Čtení z Havla“ vznikla spontánně v den Havlova úmrtí v roce 2011. „Poprvé jsme četli venku, v zimě pod svatým Václavem. Několik přátel jen přineslo knihy a mikrofon, pak se začali přidávat lidé okolo. Úplně neznámý člověk nám pak večer přivezl na autě zesilovače, abychom prý byli líp slyšet,“ vzpomíná Matěj Chytil, jeden z organizátorů akce. „Říkali jsme si, že má smysl to zopakovat. Loni jsme to zkusili v komorním divadelním prostředí a povedlo se to nadmíru. Mám radost, že se Alfred ve dvoře i tento rok čtení ujal,“ dodává Ondřej Buddeus. Dveře divadla budou během „Čtení z Havla“ otevřené od 16 do 21 hodin, vstup je samozřejmě volný.

Alfred ve dvoře / Františka Křížka 36, Praha 7
(10 minut od zastávky Vltavská a 5 minut od zastávky Strossmayerovo náměstí)

událost na facebooku ZDE

produkce: Motus; produkce divadla Alfred ve dvoře; Matěj Chytil, Ondřej Buddeus


kontakt:
Matěj Chytil, +420 777 620 233
Ondřej Buddeus, + 420 737 032 122
 

Zpět na seznam